Не секрет, що головний стратегічний принцип роботи «Миколаївської політехніки» - «Знати! Вміти! Діяти! Ставити мету – і перемагати» за час існування комплексу довів свою ефективність.
   Завдяки співробітництву адміністрації, викладачів та студентів, Політехніка постійно удосконалює власні потенціал та ресурси, шукає нові цікаві, а найважливіше, актуальні шляхи розв’язання тих чи інших суспільно-значущих проблем. Це стосується усіх без винятку напрямів роботи нашого навчального закладу, чи то господарської роботи, чи культурно-масової, чи наукової.
   За відомою формулою на початку нового навчального року «Миколаївська політехніка» обирає і затверджує нові склади Студентських рад коледжу та інституту. І разом з цим в інституті формуються наукові осередки, які у подальшому мають можливість увійти до Студентської вченої ради Миколаївського політехнічного інституту. За рекомендацією Вченої ради навчального закладу та за погодженням представників Студради економічного та технічного факультетів обирається голова Студентської вченої ради. Саме таким чином вже другий рік поспіль цю посаду займає Максим Слатвінський – гр. Аc-515, заступник голови – Олександр Малоіван – гр. Кб-416.
  І хоч основні наукові заходи, які проводить Політехніка для своїх студентів, у більшій мірі відбуваються у другому семестрі, робота Студентської вченої ради розпочалася вже зараз.
  Основні завдання, які ставить наукова молодь Політехніки – вчасно підготуватися і успішно провести традиційний захід – «Крок до науки», у рамках якого студенти мають унікальну можливість самостійно обрати для себе потрібну дисципліну (або декілька) та взяти участь у олімпіаді чи «Ньютонівських читаннях».
  Перше цьогорічне засідання Студентської вченої ради інституту відбулося у присутності Г. Вільського – ректора МПІ та І. Манькусь – віце-президента МПІ.Таким чином у жовтні відбулося перше цьогорічне засідання Студентської вченої ради інституту у присутності Геннадія Вільського – ректора Миколаївського політехнічного інституту та Ірини Манькусь – віце-президента МПІ. Головна мета зборів – вироблення стратегічного плану роботи Студентської вченої ради на весь навчальний рік, визначення пріоритетів та завдань для наукової молоді Політехніки. 
  На це засідання були запрошені представники Миколаївської міської організації дослідників: Анжела Євгеніївна Кошеварова – заступник голови правління організації, Юрій Андрійович Римарчук – старший науковий співробітник інституту імпульсних процесів і техніки НАН України, Борис Петрович Шаповалов – науковий співробітник Миколаївської міської організації дослідників.
   Гості виступили перед студентською аудиторією із привітальними словами. У своїх докладах коротко розповіли про сучасні наукові дослідження, якими займається міська організація винахідників в цілому, і кожен з них окремо. А також запросили усіх бажаючих долучитися до співпраці, тим самим організувати науково-дослідну роботу викладачів та студентів політехнічного інституту з провідними науковцями організації у галузі науки; працювати над темами, які стануть актуальними для нашого суспільства зараз і надалі.
   Увага молодих науковців Політехніки прикута до доповідей представників Миколаївської організації дослідників – А. Кошеварової, Ю. Римарчука, Б. ШаповаловоїПо закінченню зустрічі у присутності всіх членів Студентської вченої ради Геннадій Вільський та Анжела Кошеварова підписали договір про входження Миколаївського політехнічного інституту колективним членом до Миколаївської міської організації дослідників. А це значить, що відтепер студенти на викладачі Миколаївського політехнічного інституту мають можливість співпрацювати із представниками наукових колів Миколаєва і тим самим підвищити свій науковий потенціал.
   Гості зібрання були запрошенні на урочисте відкриття «Днів науки», які стартують 23 лютого 2011 року.
  У рамках наукового заходу відбуватимуться студентські олімпіади "Ньютонівські читання" з  фахових та фундаментальних дисциплін за вибором студента (заявку на участь в студенти повинні подати заступнику старости групи з наукової роботи до 1 грудня),  ІV Студентська наукова конференція МПІ «Наукова молодь МПІ», VI Міжвузівська науково-практична конференція «Науковий потенціал вищої школи». Ступінь заохочення учасників залежить від активності на олімпіаді і якості доповідей на конференції.
 Студентська вчена рада Політехніки пропонує кожному студенту взяти участь у даному заході і у повній мірі розкрити свої таланти молодих науковців.