У Миколаївському політехнічному інституті створено культурно-мистецький центр, головною метою якого є сприяння духовному розвитку молодої людини.
    В культурно-мистецькому центрі працюють творчі колективи:
    - СТЕМ (Студентський Театр Естрадних Мініатюр) – керівник Кирило Забабурін;
    - студія вокалу та сучасної музики – керівник Наталя Камінська.
    Щороку силами цих студій під керівництвом Наталі Забабуріної – віце-президента інституту з виховної роботи - проводяться традиційні для МПІ заходи. Головні з них: День студента та «Містер Миколаївська політехніка».


День студента

    17 листопада – традиційний День студента,  який своїм корінням сягає далекого 1941 року. Цього року у Лондоні відбулася Перша міжнародна зустріч студентської молоді. На ній було вирішено створити ще одне міжнародне свято – День студента.  Ще одним з поширених свят є День Наталі, оскільки вона є покровителькою студентів.
    Нині це свято є символічним об’єднанням студентів усіх факультетів та навчальних закладів. Цього дня відбуваються народні гуляння, які хоча б на один день відволікають думки про сесію, заліки, конспекти та заборгованості.
    У Миколаївській політехніці ставлення до Дня студента – особливе. Воно є одним із традиційних свят і відзначається на початку грудня. Чому? Та тому, що студентський народ у нас незвичний, тому відзначає  це свято по-своєму.  з розмахом.
    Щороку для його святкування обирається тематика, якій відповідають всі заходи, що проводяться у стінах нашого навчального закладу.
    За доброю традицією святкування проходить у два етапи. Перший, це так звані студентські гуляння під час занять. Другий, великий феєричний концерт. Тема свята обирається щорічно.

1-1

О.А. Леонтьєв – керівник Наглядової ради Політехніки, Н.В. Забабуріна – віце-президент комплексу, заступник директора МПК, А.В. Леонтьєв – президент Миколаївської політехніки, А.С. Бігун – викладач МПК, О.С. Чернявський- начальник управління інноваційно-рейтингових технологій, М.М. Надич - викладач МПК запрошували усіх охочих вирушити у подорож «Сторінками українських казок»

     Протягом навчального часу усі бажаючі мають можливість відвідати у приміщенні Політехніки ряд експозицій Музею воскових фігур, скуштувати шедеври кулінарії, отримати на пам’ять ексклюзивні фотографії з власної студентської фотостудії. А в кінці першої половини свята – подивитись тематичну демон-страцію.
    Головними дійовими особами концерту виступають студенти, викладачі, адміністрація Миколаївської політехніки, та також запрошені творчі колективи нашого міста.


День Студента «Талановита Україна моя» -2011

    Минув час з дня проведення цього свята, а позитивні емоції і яскраві враження продовжують тішити  душу. І це не дивно: як завжди все  пройшло  «на ура».
    Святковий тон було задано з самого ранку. Кожен, хто входив до навчального закладу,   відразу поринав в атмосферу добра, затишку і веселощів. І цю прекрасну святкову атмосферу  створили для нас  дорогі і улюблені викладачі, одягнені в костюми казкових героїв. Вони були настільки схожі на своїх персонажів, смішні і актуальні, що залишали  нас в здивуванні та викликали несказанне захоплення. Часто студенти питали один одного: «А хто це?». Святкова атмосфера просто взяла всіх в полон. І залишалося тільки здогадуватися, що ж Політехніка запропонує далі. Навіть найвитонченіша студентська фантазія не могла передбачити майбутній асортимент розваг. Це спортивні ігри, конкурси, музей воскових фігур.

3-1

Н.В. Забабуріна –віце-президент інституту з виховної роботи,  пробувала себе в образі  Івасика- Телесика з однойменної казки

    Кульмінаційними в нашому святі  стали конкурси - з кулінарії і демонстрації казкових сюжетів. Саме вони згуртували групи, дали волю творчим ідеям, гумору   і веселому настрою.

2-1

А ви вірите в те, що казки оживають? Студенти МПК полонили уяву кожного присутнього, відтворивши улюблену казку у житті! Виявляється, що казка «Царівна жаба» в дитинстві була улюбленою у – Н.В. Забабуріної-віце-президента інституту з виховної роботи, А.В. Леонтєва –президента комплексу «Миколаївська політехніка», В.В. Чубаря – викладача.

4-1

Студенти МПІ шанують українську історію та народні звичаї

    Святкування в Миколаївському політехнічному інституті плавно перейшло в святково-казкову атмосферу у приміщенні Обласного палацу культури.

5-1

На свято День студента до Миколаївської політехніки завітали герої повісті Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки» - Солоха (А.С. Бігун) та Чорт (М.М. Надич) – викладачі.

    Можна сказати, кожен номер засвідчував, а іноді навіть доводив, що казка - це не банальність, а неймовірна реальність. Від номера до номера ми переконувалися, наскільки згуртовані наші викладачі і студенти, наскільки різноманітні  їх таланти. Наприклад, номер «Попурі» був придуманий самими студентами.

6-1

Номер " Папурі" підготовлений Студентським клубом Політехніки під керівництвом Н.В. Забабуріної - віце-президента комплексу задовольнив фантазію найвибагливішого глядача. Роль піонера  виконав студент С. Лосяк – член Студ. клубу

    Всі номери були різноманітні і бездоганні. Здавалося, що це все казка  створена для нас. Але ж так і було.

7-1

Пісня « Я не красавчик» у виконанні А. Гичкіна (студента МПІ) задовольнила б найвибагливішу публіку, а Політехніку привела у захоплення

    Ми знаємо, що студентство може все, а в День студента - навіть більше. І в цьому ми переконалися. Наші студенти вміють вчитися і вміють веселитися: розумно, красиво, цікаво, з самоіронією і винахідливістю.

8-1

Нікого не залишили байдужими дівчата з колективу "Люстарс" учасницею якого є Наталія Буймістер (Бб-418, МПІ)

    Від імені усіх студентів хочеться подякувати адміністрації Миколаївської політехніки за чудове свято, якому можуть позаздрити інші ВНЗ нашого міста, а саме: директору коледжу – О.П. Лютому, ректору інституту-Г. Б. Вільському, всім їх  заступникам, президенту Політехніки – А.В. Леонтєву, викладачам і, звичайно ж , Н.В. Забабуріній - віце-президенту інституту з виховної  роботи та гуманітарної  освіти, заступнику директора коледжу, завдяки якій це свято живе і розквітає. А також спонсорам: О. Жолобецькому – депутату Міської ради, О. Леонтєву – директору спортклубу «Досконалість», ТОВ « Двигуни Фролова»; партнерам свята – Обласному палацу культури ( М. Добкіна), Палацу творчості учнів (С. Саран чина); за медіа підтримку телекомпанії «Ніс-ТВ» та телеканалу «Сатурн»

9-1

Г.Б. Вільський – ректор МПІ, Н.В. Забабуріна – заступник директора МПК, віце-президент Миколаївської політехніки, О.А. Леонтєв – керівник Наглядової ради Політехніки на сцені Обласного  палацу культури

Свято «Містер Миколаївська політехніка»

    У лютому 2008 року вперше в історії Миколаївського політехнічного інституту відбувся конкурс «Містер Миколаївська політехніка».
    Нове свято стало неабиякою подією для усіх студентів та працівників нашого навчального закладу. Ідея його проведення вже досить довгий час визрівала в учасників творчого центру Політехніки. І, нарешті, було вирішено до Дня захисника Вітчизни проводити конкурс «Містер року».
    До участі у конкурсі на кращого містера Політехніки допускаються студенти Політехнічного інституту та Політехнічного коледжу, які мають творчі нахили, почуття гумору та навички акторської майстерності.
    Щоразу хлопцям доводиться брати участь у різноманітних конкурсах: найкмітливіший, найерудованіший, найелегантніший  студент Політехніки.
    Оцінювати здібності конкурсантів - завдання компетентного журі, до складу якого входять відомі у Миколаєві підприємці, політики та громадські діячі.
    По закінченню конкурсу визначаються переможці. У конкурсі «Містер Політехніка» немає переможених. Кожен учасник отримує перемогу у певній номінації і відповідно – подарунок за свої старання.

Свято  «Містер Миколаївська політехніка 2010»
«Збройні сили ХХІ сторіччя»

   Погасло світло, журі приготувало оціночні листи, учасники нервово повторюють слова. Звучать фанфари, починається новий конкурс...
   У «Миколаївській Політехніці» сьогодні урочиста подія - вона обирає свого героя. Кращого з сімки найкращих: сміливих, мужніх, розумних, красивих, сильних, спритних. Цей список позитивних якостей можна продовжувати довго, тому що найкращі представники сильної половини людства навчаються у нашій Політехніці.  Сьогоднішній конкурс присвячено Збройним силам ХХІ сторіччя.
    А ось і наші герої: Олександр Панасюк (Екб-119, МПI) , представляє  Внутрішні війська, Дмитро Баштовий ( Мд-218, МПК) -  Прикордонні війська, Володимир Кулеша (Тб-317, МПI) — Військово-повітряні сили, Олександр Петрик (К-218, МПК) -  Військово- морські сили, Юрій Ковіньов (Т-218, МПК) —Десантні війська, Ваган Шагінян (Кб-317, МПI) — Ансамбль пісні та танцю Одеського військового  округу, Денис Хлевной (К-218, МПК) — Танкові війська.

10-1

Дружня команда учасників чоловічого конкурсу краси та мужності «Містер Миколаївська політехніка -2010. Збройні сили ХХІ сторіччя»

    "Захисник Вітчизни" - таке коротке, але таке змістовне словосполучення. Вимовляємо його - і перед очима постають дружинники князя Олександра Невського, моряки та солдати на галерах Петра I, "солдати-молодці" Суворова, партизани Дениса Давидова, червоноармійці Великої Вітчизняної, бійці Радянської Армії в Афганістані, наші з вами однолітки, які перебувають сьогодні в Чечні для підтримки конституційного ладу.
    Дуже багато захисників Вітчизни склали свої голови у великих і малих боях. Вшануємо хвилиною мовчання всіх тих, хто загинув, захищаючи свободу і незалежність своєї країни.
    Конкурсантам належало пройти жорстокий відбір. Згадаймо, як все проходило… 
    На початку було слово .... Слово про себе. У конкурсі «Візитна картка»   учасники мали розповісти про себе та презентувати службу у певному роді військ. Кожному потрібно  переконати журі, чому саме він гідний всіх лаврів переможців.
    Наступний конкурс «Сила розуму» - гарний шанс перевірити інтелект наших рядових. Хлопці мали відповісти на запитання у максимально короткий час. А у наступному випробуванні - вдягти за три хвилини хімзахисний комплект.
В армії та на флоті вчать не тільки навичок військового мистецтва, виховують дисципліну, а й навчають… чистити картоплю. Саме таке завдання отримали хлопці у конкурсі «Картопля дружби». 
Заключний етап програми - конкурс «Хобі», в якому визначається найвинахідливіший і найталановитіший хлопець.
    З гідністю пройшли випробування армійських буднів наші хлопці. Вони - справжні захисники Батьківщини! Кожен з учасників став переможцем у певній номінації: «Містер Ерудит» і «Містер глядацьких симпатій» - Юрій Ковіньов, «Містер Талант» - Денис Хлівний, «Містер Образ» - Олександр Панасюк, «Містер Романтик» - Дмитро Баштавой, вперше введений титул «Містер Досконалість» здобув Ваган Шагінян, «Віце-містер 2010» - Володимир Кулеша, а титул «Містер Політехніки 2010» - Олександр Петрик!

11-1

С. В. Леонтєв -  заступник директора спортклуба «Досконалість» та О. Лютий- директор МПК вітають переможця конкурсу «Містер Миколаївська політехніка -2010. Збройні силиХХІ сторіччя» - О.Петрика


    Зал вибухнув бурхливими оплески! А на облічі нашого «Містера» засяяла щаслива посмішка. Зазвучала фінальна пісня, зал наповнився повітряними кульками. Так завершився конкурс «Містер Миколаївська політехніка - 2010».
Конкурс проходив за підтримки президента Політехніки – А.В. Леонтєва,  депутата Міської ради – О. Жолобецького, директора фірми « Двигуни Фролова» О. Леонтєва та Національної Федирації бодібілдингу та фітнесу України.

Свято «Міс Миколаївська політехніка»

    Свято стало подарунком для усіх студентів, викладачів та працівників нашого навчального закладу. Це феєричне дійство, що відбувалося  на сцені Обласного палацу культури, не міг передбачити, а ще більше уявити, жоден глядач. На суд аудиторії та журі конкурсу  було представлено ряд випробувань, у яких дівчатам необхідно було прорекламувати себе («Візитна картка»), продемонструвати свою спритність та винахідливість (конкурси «Попелюшка», «Реклама спеціальності», «Улюблена національна страва», «Умілі ручки»), розкрити свої таланти (конкурс «Моє хобі»).
    Інтрига конкурсної програми зберігається щоразу до останнього моменту – оголошення остаточних результатів. Після кожного наступного змагання важко розібратися, хто ж нарешті вийде у лідери, адже підготовка студенток- учасниць більш ніж достойна і серйозна. Перед журі (суто чоловічий колектив) стоїть вкрай відповідальна місія – об’єктивно оцінити таланти, а головне, обрати найкращу дівчину «Миколаївської політехніки».

12-1

Гордість навчально-науково-методичного комплексу «Миколаївська політехніка» - учасниці конкурсу краси «Міс Миколаївська політехніка» - 2011: Вікторія Шулепа (гр. Мд-110, МПК), Вікторія Лебідь (гр. Б-318, МПК), Дар`я Пилипенко (гр. Фб-110, МПК), Тіна Липатникова (гр.Тм-110, МПІ), Наталія Бурмістр (гр. Б-318, МПК), Яна Костенко (гр. Екб-110, МПІ), Тетяна Устяновська (гр. Ек-110, МПК), Олена Столярчук (гр. Б-219, МПК). Разом із Н. Забабуріною – віце-президентом  Політехніки, організатором свята  та журі: О. Бубко - керівник продюсерського центру «Бубабо», В. Чорний - академік, голова «Николаевского морского собрания», Л. Раковецький - полковник, член «Миколаївського морського зібрання», Н. Місаренко - випускник коледжу, керівник студентського клубу 2000 року, голова журі М. Фалько - композитор, співак м. Миколаєва, друг «Миколаївської політехніки».

    Від організаторів конкурсу дівчата отримують цінні подарунки: м’які іграшки, телевізор, соковижималку, пароварку,  набори косметики від компанії «Mary Kay». Головна переможниця – Міс року отримує телевізор, крім цих  подарунків нагороджується коштовною діадемою. Крім звичайної конкурсної програми відбувається традиційний для Політехніки розіграш призів за вхідними білетами.
    Зіркове  шоу«Міс Миколаївська політехніка-2011. Зірки української  естради »
    В ході конкурсу  дівчатам необхідно було дотримуватись схожості зі своїми кумирами - зірками української естради.
    Перший конкурс «Дефіле». Зал був готової дарувати дівчатам компліменти.
    Деякі з учасниць хвилювався, але теплі оплески їх надихнули.
     З першого погляду - це звичайні дівчата: ходять до ВНЗ, вчаться, читають модні журнали. Але сьогодні вони - незвичайні. У своїй розповіді про себе вони повідали нам те, про що не розповість ні зовнішність, ні малюнок. Саме таким був другий конкурс - «Візитна картка».
    Наші дівчата, як Попелюшки з чудової  казки Ш. Перро, виконували  різноманітну роботу  з якою  справлялись. Наступними  конкурсами були "Кулінарна насолода" і «Вузол». Дівчата пропонували журі свої кулінарні шедеври, які готували збираючись на свято і зав'язували хлопцям краватки на сцені!
    Після закінчення домашніх справ  сучасні Попелюшки присвятили  вільний час собі, улюбленій продемонструвавши своє захоплення в конкурсі «Хобі». Де  вони вразили  глядачів запальними танцями і піснями.
    Зіркове шоу «Міс Миколаївська політехніка -2011» проходило завдяки підтримці А.В. Леонтєва – президента Політехніки,  депутата Міської ради – О. Жолобецького, директора фірми « Двигуни Фролова» О. Леонтєва та Національної Федирації бодібілдингу та фітнесу України, завдяки яким дівчата отримали цінні подарунки.
    Постійний партнер свята краси – компанія «Мері Кей»( елітний лідер Р. Харькова) забезпечила учасниць професійним макіяжем.
    Конкурс «Міс Миколаївська політехніка»  знайшов нових партнерів в особі продюсерського агентства «Бубабо».

    Особливість проведення конкурсу «Міс Миколаївська політехніка -2011» полягає в тому, що в ньому  немає переможців і переможених, кожна дівчина - учасниця стала переможницею в своїй номінації:
    Міс «Миколаївська політехніка»  - 2011 - Вікторія Шулепа (Мд-110, МПК)

13-1

Міс «Миколаївська політехніка» 2011 - Вікторія Шулепа (студентка 1-го курсу Миколаївського політехнічного коледжу, спеціальність «Маркетингова діяльність»).

    Віце-міс - Дар'я Пилипенко (Фб-110, МПІ)
    Міс «Досконалість» - Вікторія Лебідь (Б-318, МПК)
    Міс «Непередбачуваність» - Наталія Буймістер (Б-318, МПК)
    Міс «Унікальність» - Тетяна Устяновська (Ек-110, МПК)
    Міс «Грація» - Тіна Липатникова (Аб-110, МПІ)
    Міс «Чарівність» - Яна Костенко (Бб-110, МПІ)
    Міс «Елегантність» - Олена Столярчук (Б-218, МПК)